Jak zwiększyć ruch na stronie? 5 porad

jak-zwiekszyc-ruch-na-stronie

Generowanie sporej ilości ruchu na stronie internetowej jest dla wielu przedsiębiorców sporym problemem. Nawet najpiękniejsza witryna bez odpowiedniej promocji nie ma szans wybić się na tle konkurentów. W tej materii nie obowiązuje takie pojęcie jak “cud”. Jak zwiększyć ruch na stronie?

Zainwestuj w social media + grupy tematyczne

Pierwszym miejscem, w którym można powalczyć o ruch na swojej stronie, są social media. Oprócz standardowego prowadzenia fanpage’a warto pokusić się również o dołączenie do grup tematycznych. Są to zbiorowiska osób, które bezpośrednio mogą być zainteresowane tematem naszej witryny. Jest to zatem darmowy sposób dotarcia do nowych osób, które być może odwiedzą nie tylko nasz fanpage, ale również stronę internetową.

Regularne prowadzenie bloga

Systematyczne prowadzenie bloga pozwala nie tylko poprawić autorytet marki, ale również zwiększyć ilość ruchu na stronie. Odpowiadając na najczęstsze pytania użytkowników jesteśmy w stanie dostać się do TOP 10 wyników wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Zapewni to nam systematyczny ruch pojawiający się na naszej stronie każdego miesiąca.

Komentowanie innych artykułów

Komentowanie artykułów blogowych na cudzych portalach jest kolejnym sposobem na pozyskanie ciekawego ruchu na naszej witrynie. Wybierając popularny artykuł oraz udzielając merytorycznego komentarza (z linkiem do naszej strony WWW), możemy zgarnąć pewną pulę użytkowników, których zainspirujemy do odwiedzenia naszej witryny. Jest to nic innego, jak marketing szeptany.

E-mail marketing

Uruchamiając witrynę internetową, warto od razu wdrożyć możliwość zapisu na newsletter. Pozwoli to zbierać osoby, które potencjalnie będą zainteresowane naszymi treściami. Oczywiście nie możemy nastawiać się na to, że już po tygodniu w naszej bazie będzie 1000 osób. Warto w tym momencie nastawić się na działanie długoterminowe.

Jakie korzyści da nam e-mail marketing? Po wysyłce newslettera część z osób na pewno odwiedzi naszą witryną, aby sprawdzić, jakie nowości pojawiły się na witrynie. Im więcej subskrybentów w bazie, tym większy ruch.

A czy Wy macie skuteczne sposoby, jak zwiększyć ruch na stronie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × five =