Jak tworzyć treść łatwą do udostępniania?

jak-tworzyc-tresc-latwa-do-udostepniania

Tworząc nowy post w social media, mamy nadzieję, że spodoba się na tyle, że będzie on udostępniany przez innych. Jak tworzyć treść łatwą do udostępniania?

Daj taką możliwość

Bardzo często nasze konto w social media jest mniej lub bardziej powiązane z naszym blogiem. Artykuły blogowe są świetną dźwignią, która pomoże nam poprawić ilość udostępnień naszej twórczości. Należy jednak dać taką możliwość użytkownikom. Wystarczy, że pod każdym artykułem umieścisz przycisk do udostępniania artykułu na różnych serwisach społecznościowych. Możesz spojrzeć na mój przykład. Pod tym artykułem są ikonki, po których kliknięciu, udostępnisz treść na swoim profilu. Gorąco Cię zachęcam do zrobienia tego w tej chwili. 🙂

Zapewne część z osób pomyśli teraz: “Skoro artykuł jest ciekawy, to ludzie sami go udostępnią”. Niestety nie wygląda to tak w praktyce. W dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany i nie ma czasu na skopiowanie adresu URL artykułu i wklejenie go na Facebooku. Dodanie takich ikonek pozwoli zrobić identyczną rzecz za pomocą jednego kliknięcia.

Twórz zachęcające nagłówki

Co powoduje, że znacznie chętniej reagujemy na posty w social media? Są to oczywiście emocje! Zazwyczaj są to bardzo mocne odczucia (negatywne lub pozytywne), z którymi będziemy chcieli się podzielić z resztą świata. Jest jednak jedna uwaga do twórców takich postów. Nie doprowadź do tego, że Twój post będzie clickbaitem, bo prędzej czy później, obróci się to przeciwko Tobie. Jeżeli nie wiesz, czy określona informacja jest prawdziwa, lepiej jej nie publikuj.

Stworzenie zachęcającego i REALISTYCZNEGO nagłówka może być kluczem do sukcesu. Z drugiej strony nie można przesadzić z ilością informacji w nagłówku. Przykładem może być portal typu Pudelek, na którym nie ma potrzeby wchodzenia w artykuły, ponieważ nagłówek zdradza 80% wszystkich informacji w artykule. Użytkownik od razu dowie się większej ilości informacji z samego przeglądania nagłówków, ale ucierpią na tym nasze statystyki.

Używaj obrazów

W dzisiejszych czasach obraz w social media jest znacznie ważniejszy niż treść. Zadbaj o to, aby każdy Twój post miał grafikę. Najlepiej będzie, jeżeli będzie to grafika stworzona przez Ciebie, a nie żywcem ściągnięta z Internetu. Uwierz, ludzie zauważą Twoje starania.

Korzystanie z przejaskrawionych zdjęć będzie działało w przypadku salonów kosmetycznych/fryzjerskich. W reszcie przypadków będzie to mogło wpłynąć na negatywnie na odczucia naszych fanów. Warto zatem stawiać w pełni na naturalność.

Zadbaj o odpowiedni moment publikacji

Nie bez powodu Facebook pokazuje w statystykach fanpage’a godziny, w których Twoi fani przebywają w social media. Jest to dla Ciebie bardzo cenna informacja, kiedy powinieneś publikować posty. Zazwyczaj najmniejsze powodzenie mają posty wrzucane w weekend (sporo osób odpoczywa, a latem chcą wyjść z domu). Postaraj się zatem, aby najlepsze mięsko publikować w środku tygodnia, kiedy ludzie się są w “bojowym” nastawieniu. Może to dać naprawdę fajne efekty.

A czy Wy macie sprawdzone sposoby, jak tworzyć treść łatwą do udostępniania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 3 =