Jak stworzyć dobry fanpage na Facebooku?

Jak stworzyć dobry fanpage na Facebooku

Prowadzenie własnego fanpage’a tylko z boku może wydawać się łatwe i przyjemne. Raz na kilka dni wystarczy wrzucić post zachęcający użytkowników do określonej reakcji i tyle. Prawda niestety jest zupełnie inna. Zmiana toku myślenia użytkowników Facebooka oraz rosnąca konkurencja sprawiła, że podchodząc do prowadzenia fanpage’a należy kierować się określonymi wartościami. Jak stworzyć dobry fanpage na Facebooku?

Twoi fani zawsze na pierwszym miejscu

Tworząc każdy materiał na Facebooka, powinniśmy zadać sobie jedno pytanie: “Czy to, co tworzę, da wartość moim fanom?”. Jeżeli nasza odpowiedź będzie twierdząca, można przystąpić do działania. Pytanie to jest zadawane niestety bardzo rzadko. Wielu z nas na siłę wrzuca coś na swój fanpage wedle zasady “aby coś wrzucić”.

Pokaż swoje atuty

Masz sporą wiedzę w danym temacie? Pochwal się nią na swoim fanpage’u! Dzięki temu nie tylko zwiększysz autorytet swojej marki, ale być może przekonasz osoby wahający się, do skorzystanie z Twoich usług. A może charakteryzujesz się sporym poczuciem humoru? Fanpage powinien zbliżyć Cię do Twoich potencjalnych odbiorców. Zawsze lepiej z nimi utrzymywać bliskie i przyjacielskie relacje, niż zakrywać się peleryną profesjonalizmu.

Ustalaj sobie konkretne cele

Przy prowadzeniu fanpage’a warto ustalać sobie konkretne cele liczbowe. Przykładami mogą być:

    • zasięg postów w skali tygodnia;
    • ilość polubień strony;
    • ilość przejść na witrynę bezpośrednio z poziomu fanpage’a.

Każda z tych statystyk da Ci informacje, co warto poprawić, aby Twój fanpage dawał wymierne korzyści. Po pewnym czasie zauważysz, jak każde Twoje działanie będzie polepszało Twoje kluczowe parametry.

Angażuj do działania

Wrzucając posty zawsze warto “prowokować” do działania. Może być to polubienie posta, udostępnienie lub napisanie komentarza. Oczywiście należy z tym działać ostrożnie. “Żebrolajki” nie dadzą Ci wartości, a mogą Ci nawet zaszkodzić. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby publikować materiały, które mogą skłonić do refleksji naszych fanów.

A czy Wy macie jakieś inne sposoby, jak stworzyć dobry fanpage na Facebooku? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − eight =