Jak stworzyć ciekawą podstronę “O nas”?

jak-stworzyc-ciekawa-podstrone-o-nas

W procesie budowania strony internetowej, tworzenie podstrony “O nas” jest zazwyczaj na szarym końcu. Bardzo często przedsiębiorcy nie skupiają się na tej zakładce, a stanowi ona odpowiedź na pytania użytkowników, czy warto z Wami podejmować współpracę. Jak stworzyć ciekawą podstronę “O nas”?

Nie koncentruj się na sobie

W mojej opinii 90% zakładek “O nas” służy jedynie do tego, aby przekazać użytkownikom truizmy typu: “jesteśmy profesjonalistami” czy “jesteśmy od 20 lat na rynku”. Prawdę mówiąc, ludzi niezbyt to interesuje. Chcą poznać motywacje firmy oraz to, w jaki sposób może ona im pomóc w rozwiązaniu problemu. Właśnie na tym powinien skupić się przedsiębiorca, tworząc zakładkę “O nas”. Użytkownik od razu otrzyma odpowiedź na pytanie “Czy ta firma może mi pomóc?”. Jeżeli odpowie twierdząco, zapewne samodzielnie zgłosi się poprzez formularz kontaktowy. Pozwoli to odsiać zapytania od osób, które na pewno nie skorzystają z naszej oferty.

Pamiętaj o zdjęciu

Zdjęcie załogi firmy lub właściciela znacząco podnosi reputację marki. Jeżeli nie jesteśmy prawnikami lub lekarzami, nasze zdjęcie nie zawsze musi być profesjonalne. Świetnie sprawdzą się zdjęcia wykonane w trakcie pracy. Przykładem może być strona firmy stolarskiej, na której znajdziemy zdjęcia z warsztatu. Jest to naturalne pokazanie swojego środowiska pracy.

Wykorzystaj opinie klientów

Zakładka “O nas” to świetne miejsce na pokazanie referencji od swoich klientów. Warto, aby były one umiejscowione jak najwyżej. Dzięki temu praktycznie każda osoba, która odwiedzi podstronę “O nas”, zauważy opinie zadowolonych klientów. Marketing rekomendacji działa znakomicie i nie widzę możliwości, aby miało to się zmienić w przyszłości.

Wykorzystaj storytelling

O samym storytellingu pisałem już w tym artykule. Wdrożenie go na podstronie “O nas” może być bardzo dobry sposobem na przełamanie tradycji tworzenia nudnej treści. Pokazanie drogi od małego przedsiębiorcy do dużej firmy może dać jasną informację użytkownikom, że mają do czynienia z profesjonalistami, którzy nie boją się żadnych wyzwań.

A czy Wy macie pomysły, jak stworzyć ciekawą podstronę “O nas”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × three =