Jak pisać tytuły blogowe? – 5 skutecznych trików

Jak-pisac-tytuly-blogowe-5 skutecznych-trikow

Tworzenie tytułów dla artykułów blogowych dla wielu twórców internetowych jest często karkołomnym zadaniem. Nie ma jednak o co się martwić! Wystarczy, że tytuł będzie połączeniem dwóch składowych: trafności oraz zachęty. Reszta sama się zrobi. Oto 5 trików, które odpowiedzą na pytanie, jak pisać tytuły blogowe?

Najpierw zadbaj o treść, później o tytuł

Zawsze wychodzę z założenia, że nie stworzę tytułu, dopóki nie dopieszczę w 100% treści artykułu. Dzięki temu wiem, co dokładnie znajduje się papierze i na podstawie tego może stworzyć atrakcyjny tytuł dla użytkownika. Robiąc to na odwrót, narażasz się niepotrzebnie na ograniczenie Twojej weny pisarskiej, bo będziesz pisał pod “szablon”, jakim jest wcześniej stworzony tytuł.

Sprawdź tytuły artykułów z Twojej branży

Dobrym sposobem na odkrycie złotego środka w przypadku tytułów blogowych jest analiza artykułów blogowych Twoich konkurentów. Być może oni wiedzą coś, czego Ty nie wiesz. Myślę, że po analizie 50 artykułów konkurencji znajdziesz ich punkt wspólny.

Nie przesadzaj z długością

Według mnie tytuł powinien mieścić się w granicach 45 – 70 znaków. Jest to wystarczający przedział, który pozwoli Ci w pełni opisać, co znajduje się w danym artykule. Z drugiej stronie nie będziesz się rozwodził nad tą tematyką, bo resztę użytkownik ma przecież dowiedzieć się z samej treści.

Nie zapominaj o SEO

Tytuły artykułów blogowych to nie tylko zachęta. Piszesz zgodnie z zasadami SEO? Postaraj się, aby w tytule umieścić jedną frazę kluczową (najlepiej w nieodmienionej formie). Dzięki temu pomożesz nie tylko robotom Google, ale również użytkownikom, którzy od razu będą wiedzieli, że znajdą u Ciebie to, czego potrzebują.

Testuj tytuły

Pisanie tytułów to ciągłe testy. To, co działało 10 lat temu, dziś odchodzi do lamusa. Sprawdzaj, co działa u Ciebie i kontynuuj tworzenie tytułów zgodnie z tym stylem. Pamiętaj, aby wzmacniać to, co mocne, a niwelować to, co słabe. I tego się trzymajmy!

A czy Wy znacie jakieś inne skuteczne triki, jak pisać tytuły blogowe? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − six =