Jak odświeżyć stare artykuły blogowe?

Jak-odswiezyc-stare-artykuly-blogowe

Regularnie prowadzenie bloga powoduje, że po kilku latach systematycznej działalności posiadamy ogromne zasoby tekstu na naszej witrynie. Część z nich jest aktualna (tzw. evergreen), jednakże niektóre z nich z pewnością wypadły z obiegu i nie są już atrakcyjne z punktu widzenia Google i użytkowników. Jak odświeżyć stare artykuły blogowe?

Ponowny research fraz kluczowych

W świecie online nic nie jest stałe, a jedne fraz kluczowe tracą lub zyskują na swojej popularności. Artykuł blogowy stworzony 5 lat temu mógł zostać zoptymalizowany pod słowa kluczowe, które obecnie są wyszukiwane przez marginalną ilość użytkowników. Co należy w takiej sytuacji zrobić? Usunąć taki wpis? Absolutnie nie. Został on już zaindeksowany przez roboty Google, zatem najlepszym rozwiązaniem będzie zoptymalizowanie go pod pokrewne frazy z atrakcyjną ilością wyszukiwań.

Przeanalizuj konkurencję

Nasza konkurencja nigdy nie śpi. Warto zatem sprawdzić, w jaki sposób tworzą podobne artykuły blogowe. Koniecznie należy zweryfikować długość takich artykułów, ale również zagęszczenie fraz kluczowych, merytorykę oraz sposób przekazywania wiedzy. Takie informacje mogą być dla nasz kompasem dalszych działań. Wiedząc, że w TOP 10 znajdują się artykuły na 3000 słów, nasz artykuł na 200 wyrazów niewiele zdziała. Brak takiej wiedzy może skutkować daremnym działaniem, które nie przyniesie żadnych efektów.

Zadbaj o linkowanie wewnętrzne

Zoptymalizowany artykuł blogowy zazwyczaj posiada znaczniej więcej wyrazów niż wersja pierwotna. W takim momencie aż kusi, aby popracować nad wyprowadzeniem linków wewnętrznych do innych podstron. Pozwoli to na znacznie lepszą nawigację użytkownikom oraz robotom Google, które prędzej czy później zajrzą do naszego artykułu.

Wykorzystaj siłę social media

Samo zoptymalizowanie artykułu blogowego może nie wystarczyć. Dlatego warto wykorzystać ze skutecznych i szybkich kanałów dotarcia do potencjalnych użytkowników. Takim miejscem mogą być social media, w których użytkownicy za pomocą dosłownie jednego kliknięcie będą mogli zapoznać się z naszym artykułem blogowym. W ten sposób nadamy mu drugie życie, a statystyki witryny w Google Analytics poszybują w górę.

A czy Wy znacie inne metody jak odświeżyć stare artykuły blogowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 8 =