Darmowe strony internetowe – czy warto?

darmowe-strony-internetowe

Darmowe strony internetowe już od wielu lat zachęcają łatwością stworzenia swojej pierwszej strony internetowej w 10 minut. Czy korzystanie z takich kreatorów rzeczywiście ma sens pod kątem ekonomicznym i funkcjonalnym?

Złudna wizja darmowej strony internetowej

Kreatory darmowych stron internetowych tylko na początku wydają się “darmowe”. Stworzona w ten sposób strona będzie zawierała mnóstwo reklam, dzięki którym twórcy kreatora i tak na tym zarabiają. Ty natomiast dosłownie zaśmiecisz swoją witrynę niepotrzebnymi reklamami, które będą zupełnie niepowiązane z tematyką Twojego biznesu. Dopiero po opłaceniu witryny (czar darmowej strony pryska) wszystkie reklamy zostaną usunięte.

Konieczność korzystania z gotowców

Kreatory zazwyczaj rządzą się swoimi prawami i jako twórcy musimy się im przyporządkować. Podobnie sprawa ma się z szablonami, z których koniecznie należy skorzystać. Zazwyczaj mamy do wyboru kilka lub kilkanaście szablonów. Nie trzeba chyba wspominać, że korzystając z nich, nasza strona będzie podobna do setki innych. Twórcy kreatora umożliwiają oczywiście personalizację witryny, ale to i tak zdecydowanie za mało, aby nazwać naszą witrynę oryginalną. Zmiana kolorów czy dodanie logo firmy nie oznaczają, że nasza witryna za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stanie się wyjątkowa.

Problemy przy optymalizacji SEO

Strony stworzone w kreatorach stron internetowych w wielu przypadkach są bardzo trudne w optymalizacji SEO. Specjalista nie ma dostępu do bardziej zaawansowanych opcji, dzięki którym mógłby przeprowadzić porządną optymalizację witryny WWW. Pozostaje zatem regularne tworzenie treści wysokiej jakości oraz linkowanie zewnętrzne. W wielu przypadkach będzie to oczywiście zbyt mało, aby skutecznie powalczyć o pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Darmowe strony internetowe – podsumowanie

Czy warto korzystać z darmowych stron internetowych? Oczywiście, że nie. Pod pięknymi frazesami twórców kryje się wiele problemów, które spotkają każdego twórcę stron WWW. Tworzenie stron internetowych wymaga technicznej znajomości wielu aspektów i bez tego nie uda się nam stworzyć witryny, która wyglądem spełni wymagania naszych użytkowników.

A jakie jest Wasze zdanie o darmowych stronach internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − nine =