5 najlepszych stron z darmowymi zdjęciami

5 najlepszych stron z darmowymi zdjeciami

Prowadząc fanpage na Facebooku lub tworząc dowolne przedsięwzięcie w Internecie, bardzo często potrzebujemy miejsca, z którego będziemy mogli pobrać zdjęcia, które nie tylko są darmowe, ale również wymagają minimalnej ilości czynności związanych z formalnościami prawnymi. Jakie strony z darmowymi zdjęciami są najlepsze?

Pixabay

Rozpoczynam od najlepszego banku w mojej opinii. Nie ma tygodnia, podczas którego nie korzystałbym z tej witryny. Sporo zdjęć zawiera oznaczenie CC0, które mówi nam, że zdjęcie nie jest chronione żadnymi prawami autorskimi i możemy z nich korzystać do woli. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie zdjęcia mają takie oznaczenia! Po naszej stronie leży odpowiedzialność za prawidłowe użycie tych zdjęć.

pixabay

Unsplash

Portal z darmowymi zdjęciami (również CC0), który co 10 dni wrzuca 10 zdjęć wysokiej rozdzielczości. Warto wchodzić, chociażby raz w miesiącu, aby spojrzeć, jakie dzieła zostały dodane. Być może znajdziemy coś dla siebie. Z racji małej ilości zdjęć, witryna ta raczej nie nadaje się dla osób, które szukają zdjęć w ilościach hurtowych. Czasami jednak znajdzie się taka perełka, że popełnimy grzech, jeżeli jej nie wykorzystamy.

unsplash

Freeimages

Portal znalazł się na liście głównie ze względu na bardzo przejrzystą i łatwą w nawigacji wyszukiwarkę. Ilość zdjęć jest naprawdę olbrzymia, więc na spokojnie znajdziemy to, czego szukamy. Koniecznie trzeba pilnować jednak praw autorskich. Nie wszystkie zdjęcia są na licencji CC0. Sporo zdjęć wymaga oznaczenia autora, bo chyba nikt z nas nie chciałby mieć problemów z prawem. 🙂

freeimages

Picography

Jest to bank, który nie zawiera zbyt pokaźnej ilości zdjęć, jednakże na uwagę zasługuje ich jakość. Mimo stosunkowo małego wyboru czasami trafiają się perełki, które zapisuję na swoim komputerze, aby użyć ich w przyszłości. Znaczna większość zdjęć nie wymaga oznaczenia autora (CC0). Można je zatem z powodzeniem stosować w swoich internetowych projektach bez obawy o prawa autorskie.

picography

CC Search

CC Search jest wręcz agregatorem kilku witryn ze zdjęciami (np. Pixabay lub Flickr). Baza zdjęć jest zatem ogromna. Portal zawiera troszkę toporną wyszukiwarkę, ale z biegiem czasu na pewno dojdziemy do wprawy i wyszukiwanie nowych arcydzieł będzie przyjemnością. Z CC Search korzystałem jeszcze kilka lat temu, ale przesiadłem się na znacznie przyjaźniejsze darmowe banki zdjęć.

cc search

Są to banki, które według mnie oferują jedne z najlepszych zdjęć do użytku komercyjnego. Używanie zdjęć wysokiej jakości, może znacząco wpłynąć na pozytywny odbiór naszej marki. Pisałem już o tej kwestii w tym artykule. Korzystanie ze zdjęć wysokiej jakości nie jest jednak kwestią najważniejszą. Mega ważną rzeczą jest również content, który bezpośrednio otacza naszą grafikę. Bez niego nawet świetne zdjęcie na naszej stronie internetowej będzie wyglądało po prostu biednie.

Czy macie swoje ulubione strony z darmowymi zdjęciami, których tutaj nie uwzględniłem? Podzielcie się nimi w komentarzu! Chętnie przetestuję Wasze propozycje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen − 3 =